Компенсація витрат на навчання дитини в школі чи садочку – тепер це реально

Приємна несподіванка від наших депутатів напередодні навчального року!

3 липня 2018 року внесено зміни в Податковий кодекс України, яким передбачено право батьків отримати податкову знижку на витрати в зв’язку з оплатою навчання в закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

А тепер простою мовою про податкову знижку на навчання!

До цього часу, щороку після складання та подання до податкової інспекції податкової декларації, можна було відшкодувати 18% від вартості навчання в вищих навчальних закладах та професійно – технічних закладах.

Після того, як набуде чинності Закон 2477-VIII та Кабінет Міністрів України внесе відповідні зміни в підзаконні нормативно – правові акти, батьки зможуть отримати компенсацію витрат сплачених в садочки та школи.

Читайте також:

Як накопичити кошти на навчання дитини в університеті? (Запис вебінару)

Поки (до роз’яснень податкової та Міносвіти) залишається незрозумілим, які саме витрати, можна буде компенсовувати (харчування, книжки, гуртки тощо) але це стане відомо найближчим часом.

Шановні батьки!

Для отримання компенсації за навчання в садочку чи школі, в майбутньому варто:

  1. подати щорічну декларацію про доходи;
  2. зібрати всі оригінали квитанцій (якщо платежі були через інтернет – зберегти копії).  При цьому варто пам’ятати, що отримувачем коштів має бути не ПП “Сніданок”, яке годує дітей, а саме школа; не голова батьківскьго комітету, а саме школа чи садок.

Про всі майбутні зміни та роз’яснення буду інформувати додатково.

Вже наявні роз’яснення з цього питання:

За навчання в яких навчальних закладах можна отримати податкову знижку?

Що повинно бути зазначено в договорі про навчання дитини, щоб отримати податкову знижку?

Якщо ж Вам цікаво отримати додаткову інформацію щодо податкових знижок – залиште свої контакти в формі

Довідково текст Закону України

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Податкового кодексу України

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., №№ 13-17, ст. 112) такі зміни:

1. У підпункті 165.1.14 пункту 165.1 статті 165 слова “за винятком виплати аліментів нерезидентом незалежно від їх розміру, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України” замінити словами “у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом”.

2.  Підпункт 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 викласти в такій редакції:

“166.3.3. суму коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення”.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

Президент України
П.ПОРОШЕНКО
м. Київ
3 липня 2018 року
№ 2477-VIII

Be the first to comment

Напишіть відгук