Роз’яснення податкової: Що повинно бути зазначено в договорі про навчання дитини, щоб отримати податкову знижку?

В продовження серії публікацій  щодо практичного застосування норм Податкового кодексу, які дають право на отримання податкової знижки за навчання дітей, розглянемо роз’яснення податкової з такого питання:

Чи має право на податкову знижку за навчання дитини один з батьків, якщо договір з навчальним закладом укладено одним із батьків, а в документах про сплату зазначено дані іншого із батьків?

Коротка відповідь (сформульована автором):

Один із батьків може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.

При цьому у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Таким чином, батькам, при укладені договору з відповідою юридичною особою чи ФОП, які надають послуги в сфері освіти, необхідно обов’язково зважити на такі пункти договору:

  1. В договорі повинні бути зазначені всі необхідні дані про батька / матір (прізвище, ім’я та по -батькові, ідентифікаційний код)
  2. В договорі повинні бути зазначені прізвище, ім’я та по -батькові дитини (порада – можна попросити зазначити ступінь споріднення “син”, “донька”…)
  3. В документах про оплату має бути зазначено прізвище, ім’я та по -батькові того з батьків, які підписали договір (порада – здійснювати платежі безготівково “перерахування на рахунок за реквізитами”. Платежі, шляхом перерахування “з картки на карту” “поповнення картки”,  не будуть прийняті до уваги. При здійсненні безготівкового платежу Ви завжди зможете отримати копію докумнету про оплату”.

Інші публікації з питання отримання податкової знижки за навчання:

Компенсація витрат на навчання дитини в школі чи садочку – тепер це реально

Роз’яснення податкової: За навчання в яких навчальних закладах можна отримати податкову знижку?

 

Повний текст консультації, розміщеної в загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі

Питання:
Чи має право на податкову знижку за навчання дитини один з батьків, якщо договір з навчальним закладом укладено одним із батьків, а в документах про сплату зазначено дані іншого із батьків?

Відповідь:
Право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI, із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Відповідно до пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (пп. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Законом України від 05 вересня 2017 року N 2145-VIII “Про освіту” встановлено, що договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату.

Враховуючи викладене вище, з метою використання права на компенсацію вартості навчання члена сім’ї першого ступеня споріднення один із батьків може включити до податкової знижки на навчання лише суми коштів, сплата яких фактично підтверджена відповідним розрахунковим документом (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в якому зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом.

При цьому у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

Be the first to comment

Напишіть відгук